Author Topic: Kanun Benim - Appaloosa (10 Nisan 2009)  (Read 3015 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

buðra

• Administrator
  • Basrol
Kanun Benim - Appaloosa (10 Nisan 2009)
« on: April 05, 2009, 12:28:45 am »
...

"Kanun Benim - Appaloosa"

... ..
...

Ed Harris

...

Western

...

2008, ABD , 114 dk.

...

10 Nisan 2009

...

Robert Jauregui (Marshall Jack Bell) , Jeremy Irons (Randall Bragg) , Timothy V. Murphy ( Vince) , Luce Rains ( Dean) , James Tarwater (Chalk) , Boyd Kestner (Bronc) , Renée Zellweger (Allison French) , Ed Harris (Virgil Cole) , Viggo Mortensen (Everett Hitch)

...

1882 New Mexico, Appaloosa kasabasý. Kanunsuzluk ve karmaþanýn hüküm sürdüðü kasabalara seyyah olarak giden iki arkadaþ Virgil ve Everett, gittikleri yerlerde kanun adamý olarak görev yaparlar. Kasabadaki halk uzun süredir Randall isimli bir çiftlik sahibi tarafýndan zulüm görmektedir. Randall’ý asmak üzere mahkemeye çýkaran ikilinin plânlarý kasabaya gelen dul bir kadýnýn varlýðýyla deðiþir. 2008 Toronto Uluslararasý Film Festivali'nde prömiyeri yapýlan film, suç yazarý Robert B. Parker'ýn 2005 yýlý baskýlý Appaloosa adlý romanýndan uyarlamadýr.

...

...

Bu tür filmleri severim bekleyeceðiz...

Anarchy

• Administrator
  • Yönetmen
  • Anrulz =)
    • HaBaBaM.BiZ
Ynt: Kanun Benim - Appaloosa (10 Nisan 2009)
« Reply #1 on: April 05, 2009, 12:40:07 am »
Sanirim Turkiyeye gelecek cunku Blurayi bile cikti izledim , tatli film ozlemisim atlari filan :) eski kovboy filmleri guzel oluyor , simdilerde pek eskisi gibi yapamiyorlar ama bu eskilerin tadini vermis ... helal olsun ha gelelim konusuna biraz canmi skyor Virgil in asik oldugu kadin , her onune gelene verio ve filmimizin sert adami da bu kadina asik oluyor naparsin kader ... ve adamimizin ortagi da(Aragorn) bu karinin son verdigi adami ortadan kaldirarak Virgila yani Ed Harris e iyilik yapiyor :)

Büyük olmak için kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksýn, hedef için amaç ne ise onu görecek ve o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktýr, herkes seni yolundan çevirmeye çalýþacaktýr. Fakat sen buna karþý direneceksin, önüne sonsuz engeller de yýðacaklardýr; kendini büyük deðil küçük, zayýf, araçsýz, hiç sayarak, kimseden yardým gelmeyeceðine inararak bu engelleri aþacaksýn. Bundan sonra da sana büyüksün derlerse, bunu söyleyenlere güleceksin...