Author Topic: Topiclerde Turkce Karakterler  (Read 3866 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Anarchy

• Administrator
  • Yönetmen
  • Anrulz =)
    • HaBaBaM.BiZ
Topiclerde Turkce Karakterler
« on: January 24, 2009, 04:57:48 pm »
Merhaba arkadaslar umarim farketmissinizdir topice her yazdiginiz yukarda url olarak gozukuyor , fakat ingiliz alfabesinden baska harfler bir domainde yer alamayacagindan dolayi acayip karakterler cikiyor veya o harf cikmiyor bunu onlemek icin

Aa, Bb, Cc, Çç, Dd, Ee, Ff, Gg, Ğğ, Hh, İi, Iı, Jj, Kk, LI, Mm, Nn, Oo, Öö, Pp, Rr, Ss, Şş, Tt, Uu, Üü, Vv, Yy, Zz

Alfabemizden Çç Ğğ İi Öö Şş Üü harfleri yerine c g i o s u kullanirsaniz sevinirim ! sadece basliklarda fakat normal baslik icinde her dilden her harfi bulundurmanizda bir sakinca yoktur.

Büyük olmak için kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, hedef için amaç ne ise onu görecek ve o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır, herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. Fakat sen buna karşı direneceksin, önüne sonsuz engeller de yığacaklardır; kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inararak bu engelleri aşacaksın. Bundan sonra da sana büyüksün derlerse, bunu söyleyenlere güleceksin...

EcAnK

• Oyuncu
  • **
    • Üfürük Yalan Haber Sitesi
    • Email
Ynt: Topiclerde Turkce Karakterler
« Reply #1 on: January 24, 2009, 08:39:06 pm »
Yani başlık açarken Türkçe karakterler kullanmayalım, fakat normal yanıtlarda, yorumlarda, mesaj içeriklerinde serbestiz değil mi? Doğru anladım sanırım. :)
Rengini belli et.

Anarchy

• Administrator
  • Yönetmen
  • Anrulz =)
    • HaBaBaM.BiZ
« Reply #2 on: January 24, 2009, 09:20:32 pm »
simdi tepeye bakarsak sunu gorecegiz

http://www.hababam.biz/forum/duyurular-and-haberler/topiclerde-turkce-karakterler/?action=post;num_replies=1

gordugunuz gibi topicin adi direk URL nin icinde sadece topic basligi fakat mesajin ici her karakteri barindirabilir.Mesela Turkce yerine Türkçe yazsaydim topic acaip olacakti ... eski topiclere bakarak bunun ornegini gorebilirsiniz.

Büyük olmak için kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, hedef için amaç ne ise onu görecek ve o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır, herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. Fakat sen buna karşı direneceksin, önüne sonsuz engeller de yığacaklardır; kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inararak bu engelleri aşacaksın. Bundan sonra da sana büyüksün derlerse, bunu söyleyenlere güleceksin...

ayan

• Basrol
« Reply #3 on: August 12, 2009, 03:40:48 pm »
bende zaten turkce karakter yok hehe :d