Author Topic: güvence  (Read 12167 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

VaMPirE

• Figüran
  • *
    • Email
güvence
« on: July 11, 2006, 01:40:34 pm »
hostlarýn güvenlii hakkýnda  bahsedebilirmisiniz tabaný ne olacak

Anarchy

• Administrator
  • Yönetmen
  • Anrulz =)
    • HaBaBaM.BiZ
Ynt: güvence
« Reply #1 on: July 11, 2006, 07:48:22 pm »
Size verecegimiz hosting , hababam.biz inkiyle ayni olacak , biz gittigimizde sizde gidersiniz yani , bizimle ayný ozelliklere sahip olacaksiniz , makina özelliklerimiz ;

Platform : Linux
AMDxp 2400 , 1GB ram ile, yakinda 1.5GB olacak ram kismetse.
80GB harddisk

Son 2 aydir sitemiz(serverimiz) hep ayakta hic bir aksaklik olmadý yalniz iki gün önce baglantimiz kesildi sebebi kredi karti dolandiriciligi yapan bir siteyi sikayet etmeleri üzerine bizim makinamizi kapattilar(fakat su an gördügünüz gýbý sýte ayakta ve problem cozuldu)Yasal seyler yapacak olan müsterýlere daima kapýmýz acik.Yalniz %100 uptime hicbir zaman hickimse garanti edemez bende etmiyorum yarýn elektrikler kesilir serverin bulundugu mekanda veya firtina cikar(Amerikada makinamiz) o yüzden ne olacagini kimse bilemez.

Üstelik ne istiyorsaniz size sunuyoruz deniyorsunuz eger begenirseniz aliyorsunuz , almak istemezseniz accountunuzu kapatiyoruz cok kolay ...Account acmak kapamak bize hicbir zarara mal olmuyor yani deneme süresi sunuyoruz size fakat tabiki domain registerlamiyoruz ama isterseniz sizin paranizla size registerlayabiliriz ama yinede kendi domaininizi kendiniz almaniz tavsiye olunur cünkü o sizin siteniz :)

Umarim yeterince aciklayici olmusumdur , hala aklinizda bir sorun varsa msnden gorusebiliriz.

Anarchy

« Last Edit: July 11, 2006, 07:51:37 pm by Anarchy »

Büyük olmak için kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksýn, hedef için amaç ne ise onu görecek ve o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktýr, herkes seni yolundan çevirmeye çalýþacaktýr. Fakat sen buna karþý direneceksin, önüne sonsuz engeller de yýðacaklardýr; kendini büyük deðil küçük, zayýf, araçsýz, hiç sayarak, kimseden yardým gelmeyeceðine inararak bu engelleri aþacaksýn. Bundan sonra da sana büyüksün derlerse, bunu söyleyenlere güleceksin...

VaMPirE

• Figüran
  • *
    • Email
« Reply #2 on: July 11, 2006, 09:08:49 pm »
usta sen beni yanlýþ anladýn heralde hacklenme ihtimali diorm  azmý cokmu  hem site vbulletinmi olacak hem galba bu sitenin webmasterlýðýný benim kuzen yapmýþ(yalan atmadýysa :D )

bide packetleri gosterirsen ii olr traffic kapasite fln

Anarchy

• Administrator
  • Yönetmen
  • Anrulz =)
    • HaBaBaM.BiZ
« Reply #3 on: July 11, 2006, 11:48:39 pm »
 Yazar Spartacus   
Tuesday, 08 November 2005

100mb alan

3GB trafik

3 mysql database

5 FTP account

15 email account

3mail list

Cpanel + Fantastico

Aylik , Haftalik , Gunluk backup ( yedek )

Yýllýk sadece  20 YTL

Bu standart paketimiz sen ne istersen ona göre bir paket de yapabiliriz ona göre de fiyat cikartiriz.

Ana sayfada haberlerde vardi ama 2. sayfaya kaymis yeni haber ekleyince ama su dedigine webmaster degilde admin diyelim bizler baskalarinin yaptigi scriptleri(mambo , coppermine , smf) kesip bicen kisileriz sitenin diger bir admini Spartacus tür , eger kuzenin oysa dogru demis.Hacklenme konusuna gelince bu tamamen site admini elindedir biz su an ana sayfada mambo kullaniyoruz , mambonun bir acigini bilen birisi bizi rahatca hackleyebilir , fakat kendi capimizda yamalar kurmaya filan calisip hacklenmemeye özen gösteriyoruz.Daha önce phpnuke te iken 2 kere hacklendik ve o yüzden mamboya gectik.Hacklenip hacklenmeme tamamen siteyi kuran kisiye baglidir.Ben yalnizca makinamizin 7/24 saat acik kalabilecegine dair güvence verebilirim.Vbulletin konusuna gelince hostun sahibi sen olacaksin vbulletin veya smf olmadý phpbb ne kurmak istersen sana bagli biz sadece hostu veriyoruz yalniz yillik vbulletin lisansinin 85 dolar oldugunu hatirlatmak isterim :) Bu arada kontrol panelinde vbulletin parali oldugu icin onu hazira kuramazsin ama diger sistemleri ve benzerlerini kullanabilirsin ama hazir olduklari icin versiyonlari düsük buda hacklenme riskini arttirir.Biz sitemizdeki herseyi manuel kurduk.

Son olarak hacklenme riski derken sunu kastediyor olabilrsin diye dusunuyorum düsük bi ihtimal bile olsa , birisi bizim root serverý hackler ve host edilen butun web sitelerini ele gecirir filan :) eger böyle birseyden bahsediyorsan milyonda 1 ihtimali var derim. :)

Sevgilerle ,
Anarchy heh ;)

Büyük olmak için kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksýn, hedef için amaç ne ise onu görecek ve o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktýr, herkes seni yolundan çevirmeye çalýþacaktýr. Fakat sen buna karþý direneceksin, önüne sonsuz engeller de yýðacaklardýr; kendini büyük deðil küçük, zayýf, araçsýz, hiç sayarak, kimseden yardým gelmeyeceðine inararak bu engelleri aþacaksýn. Bundan sonra da sana büyüksün derlerse, bunu söyleyenlere güleceksin...

VaMPirE

• Figüran
  • *
    • Email
« Reply #4 on: July 13, 2006, 07:12:53 pm »
usta nasýl yani þimdi vbulletin açmak için bide 85 dolarmý odeyecez bu yýllýkmý yoksa bi kereliinemi ayrýca sizce en iisi hangisi phpmi  mambomu

bu arada kuzenin confident-hakan samci

Anarchy

• Administrator
  • Yönetmen
  • Anrulz =)
    • HaBaBaM.BiZ
« Reply #5 on: July 13, 2006, 07:40:59 pm »
Hakan yakin dostumdur phpnuke zamaninda sitenin webmasterligini yapmistir yalniz php yazilim dili mambo ise php ile yazilan bir scripttir :) php ile phpnuke kastettiysen ben sana joomlayi tavsiye ederim joomla mambonun ust versiyonu oluyor , vbulletin ucretlidir yillik 85 dolar sinirsiz 160 dolardi sanirim yanlis hatirlamiyorsam yasal olmayan yollardan da kullanabilirsin daha once bizim yaptigimiz gibi fakat sonra birisi ihbar ettiginde siteni kapatmak zorunda kalirsin.Biz ihbar uzerine forumumuzu smfye gecirdik , simdi yasal ve guzel cok mutluyuz heh :)

Confident daha iyi bilir boyle seyleri aydinlatsin seni :)

Anarchy

VaMPirE

• Figüran
  • *
    • Email
« Reply #6 on: July 13, 2006, 07:58:31 pm »
peki joomlayla mambonun arasýndaki fark ne  hem ben d burda konu açtým burda konuyu kilitle ve sil secenei war ama ben yetkili deilim yani mod weya admin deilim bunlarýn onune geçilirmi ...

trafik ne oluor
pop3 falan bunlarýn hepsini açýklarmýsýn
« Last Edit: July 13, 2006, 08:00:05 pm by VaMPirE »

Anarchy

• Administrator
  • Yönetmen
  • Anrulz =)
    • HaBaBaM.BiZ
« Reply #7 on: July 13, 2006, 08:10:54 pm »
 Konunun sahibi sen oldugun icin acma kapama yetkin var , fakat bunu istersem basit bir modla degistirebilecegimi sanýyorum , sen actiysan seninde kapama ve degistirme yetkin olabilir , bu bir admin olarak beni rahatsiz etmiyor fakat kesinlikle bir baska kullanici bir baska kullanicinin yazdigini , degistiremez , kilitleyemez silemez.
 Joomlanin bir kac yeni ozelligi var fakat iskeletleri ayni , ve joomla update edilmeye devam ediyor aciklari kapaniyor fakat mambo durdu ... pop3 mevcut , trafik ne kadar istersen , kisiye ozel plan yapiyoruz ve standart plan da yukaridaki postlarimda mevcut.
« Last Edit: July 13, 2006, 10:10:24 pm by Anarchy »

VaMPirE

• Figüran
  • *
    • Email
« Reply #8 on: July 13, 2006, 08:13:21 pm »
ok düþünecem yardmlarýn için saðol :hppp:

Anarchy

• Administrator
  • Yönetmen
  • Anrulz =)
    • HaBaBaM.BiZ
« Reply #9 on: July 13, 2006, 10:11:05 pm »
Rica ederim aydinlatabildiysem ne mutlu bana

Bu arada klavyeyi biraz parcaliyorum , 4-5 aydir ayriydim Turkce klavyeden ve su an kullandigim jelatinle kapli , anlamakta gucluk cekenlere affola ve en kisazamanda alisirim umarim ;)
« Last Edit: July 13, 2006, 10:13:51 pm by Anarchy »