Author Topic: Pirinçli soya fasülyesi burger  (Read 4197 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ornek

• Oyuncu
  • **
    • Email
Pirinçli soya fasülyesi burger
« on: May 19, 2009, 03:43:03 pm »
MALZEMELER
3 yemek kaþýðý bitkisel yað
1 küçük soðan (küçük doðranmýþ)
1 küçük boy tatlý yeþil biber (küçük doðranmýþ)
1 küçük kereviz (küçük rendelenmiþ)
1 bardak iyice piþirilmiþ soya fasülyesi
1 bardak Amerikan Pirinci
1/4 bardak un
Bir tutam tuz, karabiber ve susam
Yeteri kadar su

HAZIRLANIÞI
Küçük bir tavada yaðý hafif ateþte kýzdýrýlýr. Ýçine soðan, yeþil biber ve kereviz eklenerek kavrulur. Sonra soya fasülyesi, pirinç ve un karýþtýrýlýr. Biraz su eklenir, iyice karýþtýrýlýr. Daha sonra tuz ve biber eklenip, karýþtýrýldýktan sonra kenara alýnýr. Karýþým elimizde hamburger þekline getirilip susama iki yüzü de batýrýlýr. Daha sonra teflon tencerede rengi altýn rengine dönene kadar kýzartýlýr, sonrasýnda hamburger ekmeðinin içinde istenilen þekilde süslenerek servis yapýlýr.

Anarchy

• Administrator
  • Yönetmen
  • Anrulz =)
    • HaBaBaM.BiZ
Ynt: Pirinçli soya fasülyesi burger
« Reply #1 on: May 19, 2009, 04:27:42 pm »
Ornek bu guzel yemek tariflerin icin tesekkurler , yemek tariflerini paylasmak tabiki serbest ve yararlidir fakat ayni seyi mesela the punisher icin soyleyemeyecegim , lutfen tum paylasimlarin bunlara benzer olsun ... tikandigin yerlerde fikra paylasimi , film yorumlari , dizi yorumlari , oyuncu yorumlari vs. yapabilirsin , ilgi ve alakana tesekkurler

Büyük olmak için kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksýn, hedef için amaç ne ise onu görecek ve o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktýr, herkes seni yolundan çevirmeye çalýþacaktýr. Fakat sen buna karþý direneceksin, önüne sonsuz engeller de yýðacaklardýr; kendini büyük deðil küçük, zayýf, araçsýz, hiç sayarak, kimseden yardým gelmeyeceðine inararak bu engelleri aþacaksýn. Bundan sonra da sana büyüksün derlerse, bunu söyleyenlere güleceksin...

ornek

• Oyuncu
  • **
    • Email
« Reply #2 on: May 19, 2009, 05:40:04 pm »
Ornek bu guzel yemek tariflerin icin tesekkurler , yemek tariflerini paylasmak tabiki serbest ve yararlidir fakat ayni seyi mesela the punisher icin soyleyemeyecegim , lutfen tum paylasimlarin bunlara benzer olsun ... tikandigin yerlerde fikra paylasimi , film yorumlari , dizi yorumlari , oyuncu yorumlari vs. yapabilirsin , ilgi ve alakana tesekkurler

nedesen haklýsýn üstad gaza gelip konu açalým dedik en önemli kýsmý es geçmiþiz:)bakýnýyorum þimdi benim ilgi alýným olan þeylerden bulmaya uðraþýyorum foruma biraz yararýmýz dokunsun!

Anarchy

• Administrator
  • Yönetmen
  • Anrulz =)
    • HaBaBaM.BiZ
« Reply #3 on: May 19, 2009, 07:53:21 pm »

nedesen haklýsýn üstad gaza gelip konu açalým dedik en önemli kýsmý es geçmiþiz:)bakýnýyorum þimdi benim ilgi alýným olan þeylerden bulmaya uðraþýyorum foruma biraz yararýmýz dokunsun!

Boyle de canimizi ye :)

Büyük olmak için kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksýn, hedef için amaç ne ise onu görecek ve o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktýr, herkes seni yolundan çevirmeye çalýþacaktýr. Fakat sen buna karþý direneceksin, önüne sonsuz engeller de yýðacaklardýr; kendini büyük deðil küçük, zayýf, araçsýz, hiç sayarak, kimseden yardým gelmeyeceðine inararak bu engelleri aþacaksýn. Bundan sonra da sana büyüksün derlerse, bunu söyleyenlere güleceksin...

ayan

• Basrol
« Reply #4 on: August 14, 2009, 10:54:05 am »
:) paylasim ici tskrler