Author Topic: .:: -Padisahin Biri; -::.  (Read 4381 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

CÝCO

• bjk
  • Global Moderator
  • Senarist
  • VÝP//ArGe
    • Email
.:: -Padisahin Biri; -::.
« on: November 11, 2006, 09:23:36 am »

padiþahýn biri

-'Bana yalan soyleyebilene bir kup dolusu altin verecegim!' demis.

Yalancilar, hemen saraya kosusturup baslamislar yalana;

1-''Bir kus, aslani kapip yuvasina goturdu.''

Padisah,''Bunun neresi yalan?.. Kus kartaldir, arslan da kuzu kadar minik bir yavru.

Kapti mi goturur tabii!..''

2-''Komsu ulkede bir esegi kral yaptilar!..''

Padisah,''Ulkenin krali, pencereden bakinirken tacini dusurmus. Tac da pencerenin altindaki esegin basina gecmis. Tac kimin kafasindaysa, kral odur tabii!..''

3-''Padisahim, ben gokyuzune bir ok attim. Alti ay sonra geri dondu!''

Padisah,''Senin ok bir agacin ustune dusmustur.

Agac, sonbaharda yapraklarini dokunce, takilacak yer bulamayip yere inmistir.''

Boylece padisah, her yalana gercek bir bahane bulmus ve kimse padisaha bu yalandir dedirtememis.

4-Aradan zaman gecmis ve bir gun bir adam gelmis;

'Padisahim, sen benim babamdan borc olarak bir kup dolusu altin almistin.

Simdi geri almaya geldim.
Yalandir dersen odulumu ver.

Yalan degil dersen borcunu ode!..  :):)

Adaletin varsa senin olsun dünya. Adaleti paranýn belirlediði bu kerhanede, alamadýðýn yüreðim bir gün gelip alana kadar Beþiktaþ uðruna çarpacak. Hobisel deðil be aðabeycim, lafsal hiç deðil bu sevda.

Kara ulan kapkara, bildiðin zindan

AZuReViL

• Global Moderator
  • Senarist
Ynt: .:: -Padisahin Biri; -::.
« Reply #1 on: November 11, 2006, 07:31:58 pm »
piyasadaki bilindik ama kaliteli fýkralardan site olmasý iyi olmuþ
What the fu....?

Anarchy

• Administrator
  • Yönetmen
  • Anrulz =)
    • HaBaBaM.BiZ
« Reply #2 on: November 11, 2006, 09:06:24 pm »
zuahahahahahah

hatta bu bizim sitede yokmuydu ya yada eski forumda da olabilir , tesekkurler carsi bel alit olmayan ve kaliteli bir fikra sundugun icin ;)

Büyük olmak için kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksýn, hedef için amaç ne ise onu görecek ve o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktýr, herkes seni yolundan çevirmeye çalýþacaktýr. Fakat sen buna karþý direneceksin, önüne sonsuz engeller de yýðacaklardýr; kendini büyük deðil küçük, zayýf, araçsýz, hiç sayarak, kimseden yardým gelmeyeceðine inararak bu engelleri aþacaksýn. Bundan sonra da sana büyüksün derlerse, bunu söyleyenlere güleceksin...

Spartacus

• Guest
« Reply #3 on: December 08, 2006, 03:03:54 am »
eski forum dedigin ne olum yaa phpbb fi tarihinde kaldý o 2 küsür sene nasýl hatýrlýyosun...

Anarchy

• Administrator
  • Yönetmen
  • Anrulz =)
    • HaBaBaM.BiZ
« Reply #4 on: December 08, 2006, 12:58:50 pm »
Hatirlarim ben onda da cok kaliteli fikralar ve topicler kalmisti bak o zamannar pek annamioduk bu convert olaylarindan ama eheuheu aslinda hala durio galiba o dbyi bi phpnuke e aktarip ordan phpbbnin dbsini cekip buraya transfer ederiz ama bunu sifirken yapmak lazim simdi yaparsak ortalik birbirine girer :)

Büyük olmak için kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksýn, hedef için amaç ne ise onu görecek ve o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktýr, herkes seni yolundan çevirmeye çalýþacaktýr. Fakat sen buna karþý direneceksin, önüne sonsuz engeller de yýðacaklardýr; kendini büyük deðil küçük, zayýf, araçsýz, hiç sayarak, kimseden yardým gelmeyeceðine inararak bu engelleri aþacaksýn. Bundan sonra da sana büyüksün derlerse, bunu söyleyenlere güleceksin...

Spartacus

• Guest
« Reply #5 on: December 19, 2006, 03:18:11 am »
deli misin lan 100 post kurtaralým diye 5000 postu riske atmam..

Anarchy

• Administrator
  • Yönetmen
  • Anrulz =)
    • HaBaBaM.BiZ
« Reply #6 on: December 19, 2006, 03:50:43 am »
evet basta yapicaktik onu artik gecti  :bnghd: