Author Topic: +18 fýkralar :)  (Read 16275 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

CÝCO

• bjk
  • Global Moderator
  • Senarist
  • VÝP//ArGe
    • Email
+18 fýkralar :)
« on: April 25, 2007, 12:25:58 pm »
Care Yok FIKRA-1

--------------------------------------------------------------------------------
Vaktin birinde bir doktorun yolu bir koye dusmus...
Bakmis koyluler dertli bir sekilde oturmus dusunuyorlar, merak edip sormus:
"Ne var? Nedir derdiniz?"
"Genc bir kadin var... cok hasta... oluyor..."
Doktor:
"Bir de ben bakayim." demis.
Alip doktoru genc kadinin evine goturmusler. Doktor hastanin odasina girmis.
Herkesi disari cikarmis. Genc kadini muayene etmis. Kadinin hastaligi basit bir sogukalginligi.
Ancak atesi cok yukseldigi icin baygin halde kendinde degil...
Doktor hemen bir igne yapmis. O sirada kadinin bacaklari acilmis.
Guzel de bir kadin... Doktor dayanamayip kadinin koynuna girivermis.
Ama o sirada koyluler, pencereden doktoru
seyrediyorlarmis. Bir sure sonra doktor kadinin odasindan cikmis.
"Yarin sabaha iyilesir." diye de koyluleri telkinde bulunmus.
Gercekten kadin ertesi sabah iyilesmis. Doktor da birkac gun sonra koyden ayrilmis.
Aradan bir yil gecmis doktorun yolu yine ayni koye dusmus. Bakmis koyluler yine cok dertli.
"Ne oldu? Ne var?"
"Bizim aganin karisi cok hasta oluyor."
Doktor hemen "Bir de ben bakayim." demis. Koyluler umutsuzca
baslarini sallamislar. "Hic zahmet etme doktor bey, butun koyun erkeklerine aga emir verdi.
Hepimiz sira ile senin yontemlerini uyguladik, ama nafile iyilesmiyor."

Opucuk FIKRA-2

--------------------------------------------------------------------------------
Gorunusu ihtiyar ama kalbi kipir kipir olan ihtiyar manifaturacilik yapiyor...
Gecinip gidiyormus... Gunlerden bir gun iceri bir afet girmis. Ve sormus...
- Kumasin metresi kaca?
Ä°htiyar yaradana siginmis:
- Metresi bir opucuktur, dudaktan.
Kiz kararsiz:
- On metre alayim bari,
Ihtiyarin gozler fildir fildir.
On metreyi saniyede keser, kiza uzatir; hesabi ister.
Kiz kapiya dogru seslenir:
- Buyukanne hesabi oder misin? 

is Muracati FIKRA-3

Adamin biri is muracaatina gitmis. Bir grubun onunde gorusmeye almislar.
"simdi sana bazi sorularimiz olacak bakalim bilebilecek misin?" demisler;
adam da "sorun" demis. "Yolcu tasir, karayolunda gider, sofor kullanir bil bakalim bu nedir?"
Adam dusunmus ve "yolcu otobusu" demis. "Tamam dogru ama hangi marka, Mercedes var,
Mitsubishi var di mi? Bilemedin ama sana bir sans daha verecegiz" demisler.
"Soyle bakalim havada yolcu tasir, pilot kullanir bu nedir?" Adam hemen cevaplamis "yolcu ucagi";
"Tamam ama" demisler "Boeing var, Airbus var di mi hangisi?"
Bunu da bilemedin deyip is gorusmesini bitirip adami gonderirlerken,
adam donmus demis ki "Bir soru da ben sorabilir miyim?" "Tabi buyur sor bu en dogal hakkin" demisler.
"Kadinlarin iki bacagi arasinda bulunur, uremeye yarar nedir bu?" demis.
Hemen herkes o malum kelimeyi soylemis; adam "tamam bildiniz ama ananinki var ebeninki var di mi hangisi?..." 

Affeder FIKRA-4

Adamin biri bayagi gunah islemis.Bir papaza gunah cikartmaya gitmis. "Papaz efendi ben cok gunah isledim.
Mesela dun komsunun kucuk kizi geldi. Yagmur yagdi simsek cakti ben bir gunah isledim."
"Allah affeder oglum".. "onceki gun de buyuk kizi geldi. Yagmur yagdi simsek cakti ben bir gunah isledim."
"Allah affeder oglum".. "Daha onceki gun de komsumun karisi geldi.
Yagmur yagdi simsek cakti ben bir gunah isledim." Tamam oglum Allah affeder affeder de, sen yavas yavas gitsen.
Hava da bozmaya basladi zaten. 

Lotarya FIKRA-5

Benzin istasyonunun onunde bir afis: "Depoyu dolduran lotaryada tutturursa bedava seks kazaniyor."
Ä°ki kafadar benzinciye "Doldur depoyu" der, sonra bedava seks icin lotaryaya talip olur...
Benzinci sorar: - "Kafamdan bir sayi tuttum, bilirseniz bedava seks..." "uc" derler...
Benzinci, "Bilemediniz, ben bes tutmustum." Bir hafta sonra iki kafadar yine gelir, depo yine doldurulur,
yine lotarya... Bizimkiler "Yedi" der. Benzinci "Olmadi, ben alti tutmustum". uc gun sora yine depoyu doldururlar,
yine lotarya... "Iki" derler, benzinci "Bir" der. Kafadarlardan biri arkadasina acilir:
"Yahu bu bizi kandiriyor galiba, hep baska rakam soyluyor. Hile yapmasin?" Digeri cevap verir:
"Yok canim kizkardesim arka arkaya iki kere kazandi."

Kufurlu Hoca FIKRA-6

Hocanin biri fikra anlatmaya bayilirmis; ozellikle de belden asagi fikralar ve espriler tabii ki...
Bir gun kizlar bir karar alirlar ve hoca gene boyle espriler yaparsa siniftan toplu halde cikmaya karar verirler...
Bu durum hocanin kulagina gider. Derse gelir ve Sicilyali erkeklerin cinsel organinin Turklerinkinden 10 cm.
daha uzun oldugunu soyler... Kizlar birbirlerinin yuzlerine bakarak ayaga kalkarlar ve almis olduklari karardaki
gibi sinifi terketmek isterler, tam siniftan toplu halde cikarken, hoca kizlara seslenir: - "Ooo... Nereye kizlar?
Sicilya'ya mi?" 

Adaletin varsa senin olsun dünya. Adaleti paranýn belirlediði bu kerhanede, alamadýðýn yüreðim bir gün gelip alana kadar Beþiktaþ uðruna çarpacak. Hobisel deðil be aðabeycim, lafsal hiç deðil bu sevda.

Kara ulan kapkara, bildiðin zindan

Anarchy

• Administrator
  • Yönetmen
  • Anrulz =)
    • HaBaBaM.BiZ
Ynt: +18 fýkralar :)
« Reply #1 on: April 25, 2007, 01:53:18 pm »
Muahahah guzel :)

Büyük olmak için kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksýn, hedef için amaç ne ise onu görecek ve o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktýr, herkes seni yolundan çevirmeye çalýþacaktýr. Fakat sen buna karþý direneceksin, önüne sonsuz engeller de yýðacaklardýr; kendini büyük deðil küçük, zayýf, araçsýz, hiç sayarak, kimseden yardým gelmeyeceðine inararak bu engelleri aþacaksýn. Bundan sonra da sana büyüksün derlerse, bunu söyleyenlere güleceksin...

ICeRySTaL

• Administrator
  • Basrol
« Reply #2 on: May 09, 2007, 02:03:49 pm »
saðlam fýkralar aferin çiko :D :p

CÝCO

• bjk
  • Global Moderator
  • Senarist
  • VÝP//ArGe
    • Email
« Reply #3 on: May 09, 2007, 02:53:06 pm »
aman allahým gözlerime inanamýyorum mustafa abi  HaBaBaM da

iii güzellll :D aramýza dönmen çok iiii
Adaletin varsa senin olsun dünya. Adaleti paranýn belirlediði bu kerhanede, alamadýðýn yüreðim bir gün gelip alana kadar Beþiktaþ uðruna çarpacak. Hobisel deðil be aðabeycim, lafsal hiç deðil bu sevda.

Kara ulan kapkara, bildiðin zindan

Anarchy

• Administrator
  • Yönetmen
  • Anrulz =)
    • HaBaBaM.BiZ
« Reply #4 on: May 09, 2007, 05:33:27 pm »
aynen cihanin dediginden topraklar ayni anda döndü =)

Büyük olmak için kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksýn, hedef için amaç ne ise onu görecek ve o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktýr, herkes seni yolundan çevirmeye çalýþacaktýr. Fakat sen buna karþý direneceksin, önüne sonsuz engeller de yýðacaklardýr; kendini büyük deðil küçük, zayýf, araçsýz, hiç sayarak, kimseden yardým gelmeyeceðine inararak bu engelleri aþacaksýn. Bundan sonra da sana büyüksün derlerse, bunu söyleyenlere güleceksin...

ayan

• Basrol
« Reply #5 on: August 05, 2009, 10:34:47 am »
kufurlu hoca cok iyidi