Author Topic: Nazım Hikmet Şarkıları  (Read 3774 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

EcAnK

• Oyuncu
  • **
    • Üfürük Yalan Haber Sitesi
    • Email
Nazım Hikmet Şarkıları
« on: January 24, 2009, 12:40:25 pm »
(Forumda henüz müzik veya şiirle ilgili bir bölüm olmadığı için konuyu buraya açmak zorunda kaldım.)

Nâzım Hikmet'in şiiri, çok sesli bir şiirdi. Değişik dönemlerde yazdığı şiirlerinde, tarihin ve toplumların değişik kesimlerinden insanların yaşantılarını dile getirmişti. Daha sonra bu şiirlerden yola çıkarak ona müzik boyutu kazandıran sanatçılar, Nâzım'ın ses zenginliğini daha da yaygınlaştırdılar. Onun şiirlerini okurken nasıl onun özlemlerini paylaşıyorsak, bu ezgileri dinlerken de hep bir ağızdan bu şarkılara katılma isteğini duyuyoruz. Böylece ortak bir düşe, ortak bir ezgiye, yeni bir güzellik imecesine dönüşüyor.
(Alıntı: Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı)

Belgeselin videosunu direk buraya eklemek istedim, fakat google video ekleme yolunu bulamadım. Buyrun link:

http://video.google.com/googleplayer.swf?docId=885782371652228087
« Last Edit: January 24, 2009, 12:46:05 pm by Anarchy »
Rengini belli et.

Anarchy

• Administrator
  • Yönetmen
  • Anrulz =)
    • HaBaBaM.BiZ
Ynt: Nazım Hikmet Şarkıları
« Reply #1 on: January 24, 2009, 12:47:49 pm »
Yeni bolumumuze tasinmistir , hayirli olsun :D

Büyük olmak için kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, hedef için amaç ne ise onu görecek ve o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır, herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. Fakat sen buna karşı direneceksin, önüne sonsuz engeller de yığacaklardır; kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inararak bu engelleri aşacaksın. Bundan sonra da sana büyüksün derlerse, bunu söyleyenlere güleceksin...

IEmRaHI

• Oyuncu
  • **
    • Pazala-Torrent
    • Email
Ynt: Nazım Hikmet Şarkıları
« Reply #2 on: August 31, 2009, 12:46:07 pm »
teşekkürler kardeşim