Author Topic: Hosting Şirketi Arıyorum!  (Read 6272 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

EcAnK

• Oyuncu
  • **
    • Üfürük Yalan Haber Sitesi
    • Email
Hosting Şirketi Arıyorum!
« on: February 26, 2009, 06:18:14 pm »
Illegal bir sitem var. Vakti zamanında günlük 5bine yaklaşan günlük tekil hitim uyuz hosting şirketim godaddy sebebiyle şu aralar 2k'ya kadar düştü. Mysql ve php kullanıyorum.
Database'e aynı anda 50 kişiden fazla erişime izin vermiyor hostingim. Dolayısıylada sürekli establishing forbidden hataları alıyorum.

Önerebileceğiniz fiatı uygun, illegal içeriğe izin veren, database konusunda godaddy kadar insafsız olmayan hosting şirketleri var mı?
Rengini belli et.

Anarchy

• Administrator
  • Yönetmen
  • Anrulz =)
    • HaBaBaM.BiZ
Ynt: Hosting Şirketi Arıyorum!
« Reply #1 on: February 26, 2009, 06:31:17 pm »
Ne kadar alan ve trafige ihtiyacin var ? eger hababamin hizini ve uptime suresini begeniyorsan benim host verenle konusabilirim illegal icerige izin veriyor , eger ihtiyacin cok fazla degilse bende host edebilirim ve ne kadar butce ayirabilirsin ?

Büyük olmak için kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, hedef için amaç ne ise onu görecek ve o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır, herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. Fakat sen buna karşı direneceksin, önüne sonsuz engeller de yığacaklardır; kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inararak bu engelleri aşacaksın. Bundan sonra da sana büyüksün derlerse, bunu söyleyenlere güleceksin...

EcAnK

• Oyuncu
  • **
    • Email
« Reply #2 on: March 01, 2009, 12:23:46 am »
En az 2 gb alan. Aylık 150-200gb bandwith.
Benim için en önemli konu: anlık trafik. Yani virtual server olmasına gerek yok. Beni yoğun olmayan bir shared de host etsede olur. Ama anlık bandwith garantisi lazım bana.

Fiyat konusunda kafam karışık biraz, bu aralar mali durumum pek iyi olmadığı için harıl harıl fiyat falan araştırıyorum...
« Last Edit: March 01, 2009, 12:37:34 am by EcAnK »
Rengini belli et.

Anarchy

• Administrator
  • Yönetmen
  • Anrulz =)
    • HaBaBaM.BiZ
« Reply #3 on: March 01, 2009, 12:56:24 am »
Bugun sitede database ile ilgili problemler oldu Ip tasidik filan dedi admin database tasimis refresh etmis de tasinmadan once alinan yedek te senin bugun attigin mesaj yoktu sanirim tekrar mesaj atmak zorunda kaldin ? yada bir onceki mesajini mi editledin ama tekrar mesaj attin sanirim cunku son uye olan biri vardi macka veya bir benzer nick silinmis :/ istegini benim hosta ilettim bakalim ne diyecek ama anlik trafikle tam olarak neyi kastediyorsun anlamadim...

Büyük olmak için kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, hedef için amaç ne ise onu görecek ve o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır, herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. Fakat sen buna karşı direneceksin, önüne sonsuz engeller de yığacaklardır; kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inararak bu engelleri aşacaksın. Bundan sonra da sana büyüksün derlerse, bunu söyleyenlere güleceksin...

EcAnK

• Oyuncu
  • **
    • Email
« Reply #4 on: March 01, 2009, 01:13:03 am »
evet farkettim sorunu. hata veriyordu bir süre site. tekrar yazdım bende, düzelterekten.

anlık trafikten kastım şu: yani aynı anda database'e erişmeye çalışan kişi sayısı. mesela şimdiki hosting şirketim 50 kişiye izin verdiğini iddia ediyor. (ki yalan söylüyor.) ve bu 50 kişi bana yetmiyor.

emin olmamakla beraber, bu sayı host eden bilgisayarın ram ina bakar sanırım. ve tabi shared edilen diğer sitelerin yoğunluğuna.
mesela şu andaki serverımda benle beraber 3300 site host ediliyor. dolayısıyla da ben acı çekiyorum resmen. :(

günlük trafiğim genelde 10gb'ı aşmamakla birlikte mesela geçen ay 140gb trafik kullanmışım. (nasıl oluyor demeyin bende anlamadım)
ftp olarakta şu anda 250mb civarı kullanıyorum. fakat yeri geliyor bu 1gb'a kadar çıkabiliyor. ama şimdiye dek hiç 1gb'ı aşmadı.
Rengini belli et.

Anarchy

• Administrator
  • Yönetmen
  • Anrulz =)
    • HaBaBaM.BiZ
« Reply #5 on: March 01, 2009, 01:22:10 am »
ayni anda 50 kisi erisebiliyor derken sitede 50 user login olmus islem mi yapiyor bunu mu kastediyorsun ? veya 50 user online ?

EcAnK

• Oyuncu
  • **
    • Email
« Reply #6 on: March 01, 2009, 12:16:36 pm »
evet tam olarak o.

We allow up to 50 simultaneous MYSQL Database connections per MySQL user.
Rengini belli et.

EcAnK

• Oyuncu
  • **
    • Email
« Reply #7 on: March 09, 2009, 06:27:21 pm »
Buranın günlük tekil hiti kaç?
Rengini belli et.

Anarchy

• Administrator
  • Yönetmen
  • Anrulz =)
    • HaBaBaM.BiZ
« Reply #8 on: March 09, 2009, 08:39:42 pm »
500-750 arasi degisiyor , senin olayi benim makina sahibine sordum ama cevap vermedi hala ...

EcAnK

• Oyuncu
  • **
    • Email
« Reply #9 on: March 10, 2009, 03:59:29 pm »
ben 1 aylık bir vps kiraladım deneme amaçlı. 512 ram var quadro işlemcide ama halen ram yeterli gelmiyor.
Rengini belli et.

Anarchy

• Administrator
  • Yönetmen
  • Anrulz =)
    • HaBaBaM.BiZ
« Reply #10 on: March 10, 2009, 04:09:51 pm »
ufuruk.com icin mi ? az once baktim navigasyon , hiz vs. gayet iyi

ayan

• Basrol
« Reply #11 on: August 13, 2009, 04:54:12 pm »
 :confused: